Hogyan lakjunk egészségesen?

A bioépítészet az építészetnek olyan ága, amely arra törekszik, hogy az épület a környezetével harmonizáljon. Természetes anyagokat és megújuló energiaforrást használ, tartós és hathatós megoldást jelent a hő, víz és zaj ellen.
"A bioépítészet az építészetnek olyan ága, amely arra törekszik, hogy az épület a környezetével harmonizáljon. Természetes (lebomló, legtöbbször újrahasznosítható) anyagokat és megújuló energiaforrást használ, tartós és hathatós megoldást jelent a hő, víz és zaj ellen. Ügyel arra, hogy a felhasznált anyagoknak még összetevői se tartalmazzanak egészségre káros vegyületeket. Barátságos, világos, tágas teret alakít, hogy ami készül, az ne csak ház, hanem otthon is legyen.
Ezzel szemben a legtöbb építtető olyan építészeti megoldásokat alkalmaz, amellyel gyorsan elkészül a ház, vagy látványában extravagáns, egyedi, kirívó. A rendszerváltás előtt épült lakótelepek példájára egyre több lakópark készül, bár most nem a népgazdasági, szociális, mint inkább az üzleti érdekek dominálnak. A hetvenes években felhúzott külvárosi panel és a száz évesnél régebbi belvárosi lakónegyedek házai a felújítások során új színt és korszerű belső kialakítást kapnak. Mivel azonban drágább felújítani egy régi házat és kicserélni, átépíteni egy elavult gépészeti rendszert, leszigetelni; az sem ritka, hogy inkább lebontják az öreg bérházakat. A foghíjtelkeken pedig gombamód szaporodnak az üveg csodapaloták."

Forrás: Greenfo
Hivatkozás: http://www.greenfo.hu
Dátum: 2006 október 31. 00:35

Vissza az előző oldalra

Kezdőoldal E-mail elküldése Oldaltérkép Webshark